Czy drewno jest trendy?

nków występujących prawie wyłącznie w strefie umiarkowanej półkuli północnej oraz w wyższych partiach gór strefy tropikalnej. Najdalej na południe występują na Wyspach Sundajskich. Gatunkiem typowym jest Quercus robur L.. Dąb w Po

Czy drewno jest trendy?

Najdalej na południe występują na Wyspach

Dąb (Quercus L.) ? rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych (Fagaceae Dumort.). Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w strefie umiarkowanej półkuli północnej oraz w wyższych partiach gór strefy tropikalnej. Najdalej na południe występują na Wyspach Sundajskich. Gatunkiem typowym jest Quercus robur L.. Dąb w Polsce osiąga zwykle wysokość do 50 m i pierśnicę do 2 m. Kończy cykl wzrostowy w wieku 120?200 lat, dojrzałość rębną osiąga w wieku 120 lat, żyje przeciętnie 600?1000 lat.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dąb


Gazetki o meblach dębowych

Reklamowanie mebli dębowych może być prowadzone nawet przez osoby nie do końca znających się na meblach. Jednak trzeba przyznać, że najlepsze kampanie reklamowe przygotowywane są przez te osoby, które sprawność reklamowania takich mebli łączą z dobrą wiedzą na ich temat. Mogą one zajmować się także przygotowywaniem informatorów na temat mebli dębowych oraz gazetek i broszur traktujących o meblach dębowych. W takich informatorach powinny znajdować się wszelkie informacje na temat mebli dębowych łącznie z informacji na temat tego, w jaki sposób powinny być one czyszczone i pielęgnowane. Podobne informacje znajdują się w broszurach i gazetkach sklepowych. Ich rozdawanie pozwala na stopniowe zwiększanie sprzedaży konkretnych mebli.


Zależą od różnych czynników: Przykłady grzybów rozwijających

Wady drewna zawsze powodują obniżenie jego wartości i mogą spowodować jego dyskwalifikację jako materiału. Zależą od różnych czynników:

Przykłady grzybów rozwijających się na drewnie:

Do ochrony drewna, zwłaszcza w budownictwie, należą takie praktyki jak:

Zalety drewna jako surowca:

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)